Polacy na WOC 2010

13-11-2010 | ergt Zostaw odpowiedź »

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata, reprezentowała nas trójka zawodników w składzie: Roman Kraczyk, Miłosz Cupiał, Dominik Nowak. Psychologiem kadry był równie słynny i doświadczony gracz z PFO – Grzegorz Zięba.

Najlepiej z naszych graczy zaprezentował się Miłosz Cupiał, który zajął wysokie, VI miejsce w klasyfikacji generalnej. Dominik zgromadził punkt mniej od Miłosza i został sklasyfikowany na miejscu XIV. Roman Kraczyk, po rewelacyjnym pierwszym dniu zawodów, miał mniej do powiedzenia w drugiej częsci i zbierając w sumie 6 punktów, uplasował się na pozycji nr XXXVII. Warto wspomnieć, że zebrał pokaźny przy tym współczynnik Brightwell, który w tym przypadku jest miarą niewykorzystanego potencjału. Polacy drużynowo nie obronili podium do którego zdążyli nas przyzwyczaić w ubiegłych latach, ale były to nadzwyczaj silnie obsadzone Mistrzostwa. Najlepsi okazali się odpowiednio Japończycy i Włosi, ale klasę pokazali także nasi przyjaciele z Holandii, którym udało się urwać punkty bardzo dobrze dysponowanym Włochom i Japończykom.

Finał został rozegrany pomiędzy Yusuke Takanashi [JP], a Michele Borassi [IT]. Zwyciężył Japończyk stosunkiem 2:1. O trzecie miejsce walczył Imre Leader [UK] oraz Piyanat Aunchulee [TH]. Piyanat nie dał szans Imre, wygrywając 39:25. Najlepszą kobietą w tym roku jest Holenderka Jiska Helmes, która w finale pokonała Szwedkę Veronicę Stendberg. Więcej informacji, oraz wyniki poszczególnych rund zamieszczone są na stronie http://www.woc2010.it. A poniżej…kilkuminutowy film z podkładem muzycznym, nakręcony przez jednego z uczestników Mistrzostw. Polecam zwłaszcza fragment od 3m56s.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby opublikować komentarz.