Archiwum dla Styczeń 2013

Junya Ito zdobywcą Pucharu Świata 2013

30-01-2013

W finałach Kazuki Okamoto przegrał najważniejsze gry po raz pierwszy w turnieju, tym samym zajął drugie miejsce. Zwycięzcą został Junya Ito, który na początku stycznia wygrał również prestiżowy Turniej Noworoczny Shinagawa. Najlepszą wśród pań była Joanna William z Indonezji.

Polski zespół zaprezentował się przeciętnie, Bartek i Dominik zajęli dobre 16. miejsce razem trzynastoma innymi osobami, a Miłoszowi przypadło dalekie 41. miejsce i jest to jego najsłabszy wynik na tak wielkiej międzynarodowej imprezie. Turniej był z racji uczestnictwa wielu świetnych zawodników z Japonii imprezą bardzo silnie obsadzoną.

Turniej był wzorowo zorganizowany i należy się szacunek Japończykom. Osobiście odczuwam lekki niedosyt z powodu zamkniętej formuły jaką wybrali Japończycy. Oczywiście nie brakowało świetnych zawodników z Europy, ale czy na pewno nie zapomniano o kilku osobach, które mogły powalczyć w czołówce z gigantami z Japonii? To pytanie, które pozostanie bez odpowiedzi…niestety. — BM

Wyniki pierwszego dnia OWC

24-01-2013

Po 6. rundach w top 10 znajduje się aż 6 reprezentantów Japonii :-) . Najlepszy z naszych – Dominik zajmuje ex-equo 7. lokatę ze stratą 2 punktów do prowadzącego Kazuki Okamoto, który jako jedyny zawodnik wygrał wszystkie partie do tej pory. Bartkowi udało się zdobyć 3 pkt i zajmuje ex-equo – przyzwoite 22. miejsce. Miłosz na razie bardzo słabo, ze swoimi 2 pkt dzierży 38. miejsce.

Gry i tabele można obejrzeć na stronie: http://www.o-wc.com/live, natomiast więcej opisowych informacji znajduje się na https://www.facebook.com/othelloWC.

Konkurs o Puchar Świata 2013 w Japonii już jutro!

23-01-2013

Rok 2013 jest nie tylko pamiętnym ze względu na 40-te urodziny gry stworzonej przez pana Goro Hasegawa, ale ze względu na historyczny rozłam organizacji stojących za przygotowaniem Mistrzostw Świata w Othello. W tym roku (i wszystko wskazuje również na kolejne lata) WOC występuje dwa razy. Japończycy zorganizowali nową formułę turnieju „Japonia kontra Reszta Świata”. Uczestnicy zostali zaproszeni przez Japońską Federację, udział jest zamknięty i nie odbywa się systemem kwalifikacji w poszczególnych krajach.

Logo Mistrzostw

Nasz kraj reprezentują Miłosz Cupiał i Dominik Nowak. Więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie turnieju: http://www.o-wc.com. Trzymamy oczywiście kciuki za udany występ!