Archiwum dla Listopad 2011

I Turniej GPP 2011/2012

20-11-2011

W trzeci weekend grudnia (17.12.2011), na warszawskiej Ochocie odbędą się już XIII Otwarte Mistrzostwa Warszawy, a tym samym I w tym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski w othello.

Organizatorem – tradycyjnie już, jest zaprzyjaźnione z PFO

Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych.

W imieniu prezesa TMGU – Cezarego Domińczaka, zapraszamy wszystkich chętnych o godz. 1100 do sali przy ul. Skarżyńskiego 5.

06-11-2011

Najlepszym zawodnikiem othello w 2011 r. został Japończyk Hiroki Nobukawa, który w finale wygrał z Tajlandczykiem Piyanatem Aunchulee stosunkiem 2:1. Hiroki to tegoroczny zwycięzca mocno obsadzonego turnieju Meijin, w którym ubiegłoroczny mistrz Takanashi zdołał zająć zaledwie 7. lokatę.

Walkę o brązowy medal stoczyli Nicky van den Biggelaar i Mathias Berg. Holender nie dał szans Niemcowi, wygrywając 52-12. Nicky przed finałami zajmował pierwsze miejsce z 11 punktami i najlepszym stosunkiem Brightwella, niestety w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Japonii. Podobnie jak i Matthias, który nie dał rady Piyanatowi. Po raz kolejny Azjaci pokazali, że są najsilniejsi, Europie zostało mniejsze podium, natomiast Amerykanie dostali zadyszki, ponieważ nie mieli swojego przedstawiciela w najlepszej dziesiątce.

Nasi reprezentanci zajęli ostatecznie: 14. miejsce – Bartek oraz 23. miejsce – Roman. W rozmowie ze mną przyznali, że ich oczekiwania były większe. Są to jednak przyzwoite miejsca i chociaż apetyt zawsze jest duży, trzeba oddać, że Bartek zaliczył udany debiut na scenie othello w tym roku, a Roman zdobył tyle samo punktów, co świetny Imre Leader, czy Arnaud Delaunay.

Rewelacją mistrzostw (nieco drugiego planu) został młodziutki, 9-letni Francuz Arthur Juigner, który ograł wielu utytułowanych zawodników (m.in. Jacky Fu czy Randy Fang) i pokazał jaki olbrzymi potencjał w nim drzemie. Naprawdę, czapki z głów przed talentem juniora…