Archiwum dla Wrzesień 2009

Rocznica Mistrzostw Świata w Othello

15-09-2009

Tego roku mija 20 rocznica od momentu, kiedy Mistrzostwa Świata odbyły się w Warszawie. Zwycięzcą turnieju został po raz pierwszy Japończyk Hideshi Tamenori; jako ciekawostkę, udało mi się odnaleźć kilka zdjęć, niestety słabej jakości o tym wielkim wydarzeniu świata Othello – w Polsce.
Miejmy nadzieję, że za kilka lat WOC wróci do kraju nad Wisłą.

Złoty Paryż!

01-09-2009

Z wielką satysfakcją śledziłem niedzielny turniej EGP w Paryżu, gdzie Polacy po raz kolejny pokazali klasę, przywożąc do Polski złoty medal. Miłosz Cupiał błysnął formą i w finale pokonał najrówniej grającego w tym roku – Bintsę Andrianiego. Trzecie miejsce przypadło Takeshi Murakami, a czwarte Takuji Kashiwabara. Już teraz jest pewne, że Miłosz wyprzedził w klasyfikacji rankingu PFO Pawła Pęczkowskiego i przypieczętował swój udział w Mistrzostwach Świata Othello 2009. Oprócz Miłosza, z dobrej strony zaprezentował się Dominik Nowak, któremu zabrakło kilku punktów Brightwell, żeby wejść do małego finalu (ostatecznie uplasował się na 5. pozycji). W Paryżu walczyli jeszcze Mariusz Kazimierczuk i Roman Kraczyk. Forma Mariusza rośnie i będziecie mogli ją zobaczyć już w sobotę na Mistrzostwach Polski, w Paryżu zajął 11. miejsce. Roman po nieciekawych przygodach z samochodem, w trakcie turnieju załatwiał formalności serwisowe, co przyczyniło się do zajęcia 20. miejsca na 32 uczestniczących. Co oczywiście nie jest rewelacyjnym wynikiem, mając na uwadze 4. miejsce z Gent.