Archiwum dla Maj 2009

EGP Kopenhaga 2009 – wyniki!

04-05-2009

W dniach 2-3 Maj w stolicy Danii odbyły się zawody European Grand Prix.

Na 15 zawodników do Kopenhagi przyjechała trójka muszkieterów z Polski w składzie: Miłosz Cupiał, Roman Kraczyk i Grzegorz Zięba.

Do wielkiego finału po zmaganiach w 11 rundach dostał się Miłosz Cupiał , który jako jedyny pokonał prowadzącego Nicky van de Biggelaara z Holandii. Roman Kraczyk dzięki bardzo dobrej grze zapewnił sobie awans do małego finału o 3 miejsce z najlepszym w turnieju duńczykiem Karstenem Feldborgiem.

Miłosz pewnie pokonał Holendra 2-0 i kolejne z europejskich miast zostało zdobyte. Roman również wskoczył na podium wygrywając 1-0 w pojedynku o 3 miejce.

To historyczny moment, jeszcze nigdy nie udało się aby dwaj polscy zawodnicy wygrali swoje finałowe gry w zagranicznym turnieju EGP.

Miłosz, dla którego to był 3 finał z rzędu (przy. 2007- vs Imre Leader, 2008- vs Takuji Kashiwabara) udowodnił, że sprawdza się zasada „do trzech razy sztuka”, i poraz pierwszy znalazł się w Kopenhadze na najwyższym stopniu podium.