Archiwum dla Styczeń 2008

III Turniej Othello z cyklu GPP

18-01-2008

16. lutego 2008 roku w Katowicach odbędzie się trzeci turniej z serii GPP w sezonie 2007/2008. Zawody odbędą się na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii, Politechnika Śląska, ul. Krasińskiego 8, 40-019 Katowice, Poland w sali 056 (jak dojechać? –> http://www.wimim.polsl.pl/mapa.asp ).

Początek turnieju: godz. 10:00. Turniej odbędzie się systemem szwajcarskim, 9 rund po 25 minut. Oplata turniejowa: 10 zł

Zgłoszenia oraz pytania proszę kierować na e-mail aaniolecek@o2.pl.

Zapraszamy serdecznie do udziału w pierwszym turnieju Othello w Katowicach! Szczegółowych informacji udziela: Woźniak Agata E-mail: aaniolecek@o2.pl Organizator: Agata Woźniak (studentka 1 roku II stopnia WIMiM Politechniki Śląskiej), http://www.wimim.polsl.pl.

Zestawienie rankingów po MP i WOC 2008

14-01-2008

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata tego roku są już przeszłością, ale do tej pory nie zostało upublicznione zestawienie rankingów: GPP oraz PFO. Ponieważ częściowo reprezentacja naszego kraju na WOC 2008 składała się z zawodników rezerwowych i większość osób wiedziała kto będzie walczył pod flagą biało-czerwoną, nie było to aż tak bardzo konieczne. Jednak aby dopełnić formalności, zamieszczam poniżej dwie tabele. Pierwsza z nich to ranking GPP na koniec sezonu. Zawiera premie za aktywność. Druga tabela to ranking graczy, w którym uwzględnione zostały premie za WOC.

G R A N D   P R I X   P O L S K I   2 0 0 8

R A N K I N G   P F O   (po WOC)

I EGP 2008 – Mediolan

13-01-2008

W sobotę 12. stycznia we Włoszech odbyły się I zawody EGP w tym roku. Turniej trwał dwa dni: 7 partii pierwszego dnia, 4 partie + finały następnego.

Z Polaków na Sant’Uguzzone 8 w Mediolanie reprezentował nas Roman Kraczyk. W sumie wzięło udział 17 zawodników z 7 państw Europy. Romek pierwszego dnia zmęczony jazdą zaprezentował się przeciętnie, zajmując 12. lokatę, po to, żeby następnego dnia wygrać wszystkie gry i ostatecznie uplasować się na 6 pozycji. Pokonał po drodze takie sławy jak Kashiwabara, Marconi, Delanauy, Menozzi. Przed ostatnią rundą miał szansę wejść do finałowej czwórki, ale bezpośredni rywale wygrali swoje gry.

Włosi nie okazali się bardzo gościnni i nie mam tu na myśli braku poczęstunku, tylko fakt, że w finale zagrał Borassi z Di Matei, a o trzecie miejsce walczą Leader z kolejnym Włochem – Donato Barnaba. Turniej był bardzo wyrównany – losy finałowej czwórki ważyly się do ostatniej chwili.

Roman miał okazję porozmawiać z Imre Leaderem oraz Takujim Kashiwabarą, którzy zapowiedzieli przyjazd na EGP w Gdańsku. Wyniki końcowe zostaną podane na forum IAGO pod adresem: http://othello.nu/IAGO/viewtopic.php?p=794.