Archiwum dla Październik 2006

Zdjęcia z bankietu

08-10-2006

Tegoroczne  Mistrzostwa różniły się również tym, że finały były rozgrywane poza  miejscem eliminacji. Natomiast na wielkim bankiecie nie wręczano  nagród i pucharów. Jedynie Mistrz Tamenori powiedział kilka słów i ludzie zajęli się jedzeniem japońskich specjałów.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Wyniki Finałów WOC w Mito

08-10-2006

Hideshi Tamenori Mistrzem Świata w Othello !!!


Półfinały pokazały, jak prognozy dla faworyta Seeleya z piątku są zawodne. Ben był jedynie  cieniem  gracza z pierwszego dnia  eliminacji. Półfinały, to mecze dwóch bezdyskusyjnych liderów  Tamenori i Makoto. Obaj „obsłużyli” swoich przeciwników w dwóch rundach, przy czym Seeley przegrał drugą partię w niedoczasie  !!! W meczu o trzecie miejsce, zdobył brązowy medal  dzięki szczęściu.  Nakajima miał zdecydowaną przewagę (+12) , ale mając 5 sekund  do końca, musiał obrać ruch na remis, z którym zmieścił się w czasie. Ten remis dał Benowi brąz, bowiem po eliminacjach był na wyższej pozycji. Finał Makoto – Tamenori był godnym zwieńczeniem mistrzostw. Miinimalnie lepszy okazał się Tamenori, Japończyk grający dla Japonii, pokonując Makato, Japończyka grającego dla Singapuru. Mistrzynią wśród kobiet, została Japonka Toshimi Tuji. Drużynowy tytuł zdobyła również  Japonia. Tak więc Japonia uzyskała wielkiego szlema i okazała się niegościnna !!! Dla wszystkich serdeczne gratulacje !!!

Wyniki końcowe:

1 półfinał

Czarne Białe
Tetsuya Nakajima 30-34 Makoto Suekuni
Makoto Suekuni 45-19 Tetsuya Nakajima

2 półfinał

Czarne Białe
Hideshi Tamenori 38-26 Ben Seeley
Ben Seeley 30-34 Hideshi TamenoriMecz o 3 miejsce

Czarne Białe
Tetsuya Nakajima 32-32 Ben Seeley

Finał

Czarne
Białe
Hideshi Tamenori 40-24 Makoto Suekuni
Makoto Suekuni 36-28 Hideshi Tamenori
Makoto Suekuni 31-33 Hideshi Tamenori

Finał kobiet


Czarne Białe
Wu Shuk Man Katie 29-35 Toshimi Tsuj

Sprawa oszustwa Stana Shena

08-10-2006

Pragnę zaprezentować na pierwszej stronie sprawcę nieszczęścia Romana i Polaków. Faceta który nie zna zasad fair play !!!

Image

Oto Stan Shen Chińczyk z kanadyjskim paszportem, który woli wygrywać przy zielonym stoliku, a nie przy zielonej planszy. Niewiele to ma wspólnego ze sportem i zasadami fair play Panie Shen !!!!

Image

Narada w chińskim obozie

Image

Partia z Shenem początek nieszczęścia