Archiwum dla ‘Mistrzostwa Świata’ kategoria

Skład reprezentacji na WOC 2013

24-09-2013

W tegorocznych mistrzostwach świata w othello, które odbęda się w Sztokholmie, Polskę reprezentować będą:

1. PAWEŁ PĘCZKOWSKI – mistrz Polski
2. BARTŁOMIEJ SURY – zwycięzca GRAND PRIX POLSKI
3. MIŁOSZ CUPIAŁ – wicemistrz Polski

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Wyniki pierwszego dnia OWC

24-01-2013

Po 6. rundach w top 10 znajduje się aż 6 reprezentantów Japonii :-) . Najlepszy z naszych – Dominik zajmuje ex-equo 7. lokatę ze stratą 2 punktów do prowadzącego Kazuki Okamoto, który jako jedyny zawodnik wygrał wszystkie partie do tej pory. Bartkowi udało się zdobyć 3 pkt i zajmuje ex-equo – przyzwoite 22. miejsce. Miłosz na razie bardzo słabo, ze swoimi 2 pkt dzierży 38. miejsce.

Gry i tabele można obejrzeć na stronie: http://www.o-wc.com/live, natomiast więcej opisowych informacji znajduje się na https://www.facebook.com/othelloWC.

Mistrzostwa Świata 2011 zakończone

06-11-2011

Najlepszym zawodnikiem othello w 2011 r. został Japończyk Hiroki Nobukawa, który w finale wygrał z Tajlandczykiem Piyanatem Aunchulee stosunkiem 2:1. Hiroki to tegoroczny zwycięzca mocno obsadzonego turnieju Meijin, w którym ubiegłoroczny mistrz Takanashi zdołał zająć zaledwie 7. lokatę.

Walkę o brązowy medal stoczyli Nicky van den Biggelaar i Mathias Berg. Holender nie dał szans Niemcowi, wygrywając 52-12. Nicky przed finałami zajmował pierwsze miejsce z 11 punktami i najlepszym stosunkiem Brightwella, niestety w półfinale musiał uznać wyższość zawodnika z Japonii. Podobnie jak i Matthias, który nie dał rady Piyanatowi. Po raz kolejny Azjaci pokazali, że są najsilniejsi, Europie zostało mniejsze podium, natomiast Amerykanie dostali zadyszki, ponieważ nie mieli swojego przedstawiciela w najlepszej dziesiątce.

Nasi reprezentanci zajęli ostatecznie: 14. miejsce – Bartek oraz 23. miejsce – Roman. W rozmowie ze mną przyznali, że ich oczekiwania były większe. Są to jednak przyzwoite miejsca i chociaż apetyt zawsze jest duży, trzeba oddać, że Bartek zaliczył udany debiut na scenie othello w tym roku, a Roman zdobył tyle samo punktów, co świetny Imre Leader, czy Arnaud Delaunay.

Rewelacją mistrzostw (nieco drugiego planu) został młodziutki, 9-letni Francuz Arthur Juigner, który ograł wielu utytułowanych zawodników (m.in. Jacky Fu czy Randy Fang) i pokazał jaki olbrzymi potencjał w nim drzemie. Naprawdę, czapki z głów przed talentem juniora…